Tatile gittiğinizde veya iş gezisine çıktığınızda maillerinize cevap veremediğinizde otomatik göndericiye ileti gitmesi için aşağıdaki ayarları yapmanız gerekiyor. 

1. Mail oturumu açma

   alanadiniz.com.tr/webmail

   alanadiniz.com.tr:2095/

adresinizi yazarak mail ayarlarına giriniz.

Ekrana gelen formu doldurup oturum açınız.

 

              

  

2. Giriş yaptıktan sonra sağ üstteki mail adının yanındaki aşağı oku tıklayarak Autoresponders a giriş yapınız.

 

 

 

3. Otomatik cevaplayınız eklemek için Add Autoresponders ı seçiniz.

 

 

4.  Bilgileri doldurup Create/Modify seçiniz. İşlem bu kadar. 

 

Character Set: Bu alanda 'Character' alanını UTF-8 olarak bırakabilirsiniz.

Interval' bölümü, siz gönderilen bir maile otomatik yanıtlayıcı cevap verdikten sonra ne kadar süre sonra yeniden o mail adresinden gelecek bir maile otomatik yanıtlayıcının cevap vereceğini belirtir.

'Email' bölümüne otomatik yanıtlayıcı eklemek istediğiniz adresi belirtmeniz gerekmekte.

'From' bölümüne adınız soyadınızı yazabilirsiniz. Bu alana girilen değer otomatik yanıtlayıcı ile karşı tarafa giden mail de gönderen kişi olarak belirtilecektir.

'Subject' alanına maili konusunu yazabilirsiniz.

'Html' seçeneğini seçmek veya seçmemek sizin tercihiniz. Resim v.b. içerikler yer alacaksa mail içeriğinde bu durumda htlm kullanabilirsiniz.

'Body' kısmına mail içeriğini yazabilirsiniz.

'Start' bölümünde immediately seçilirse otomatik yanıtlayıcı anında aktif olacaktır, custom seçeneği ile istediğiniz tarihte aktif edebilirsiniz.

'Stop' bölümünde never seçerseniz otomatik yanıtlayıcı siz müdehale etmediğiniz sürece devam edecektir. Custom seçerseniz belirtiğiniz tarihte otomatik yanıtlayıcı devreden çıkacaktır.

 Bu seçenekler dahilinde otomatik yanıtlayıcınızı istediğiniz gibi konfigüre ettikten sonra 'Create/Modify' seçeneğine tıklayarak otomatik yanıtlayıcınızı ekleyebilirsiniz.